استاندار: مربع گردشگری کرمان، یزد، فارس و اصفهان تشکیل شود

157774085

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: استان اصفهان، یزد و شیراز در پهنه گردشگری فلات مرکزی ایران مثلث گردشگری را تشکیل داده‌اند که باید با همکاری اصحاب رسانه و دوستداران گردشگری این مثلث با حضور کرمان به مربع گردشگری تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز جمعه در حاشیه بازدید از طرح های میراث فرهنگی کرمان افزود: این استان را باید برای دوران بعد از کرونا به شیوه‌ای آماده کنیم که به یکی از مقاصد جذاب گردشگری در کشور تبدیل شود.

وی اظهار داشت: با معرفی ظرفیت‌های گردشگری کرمان، این استان را به عنوان یکی از مقاصد تورهای گردشگری معرفی می کنیم.

وی با بیان اینکه بافت شهری کرمان و یزد شبیه هم است که می‌توانند با همکاری یکدیگر گردشگران زیادی را جذب کنند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان کرمان در نقاط مختلف آن و در شهرهایی مانند کرمان، بم، شهداد و غیره در حوزه میراثی و طبیعت بیان کرد: جاذبه‌های گردشگری کرمان بی‌نظیر است و این تنوع در دیگر نقاط وجود ندارد.

استاندار کرمان به سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری پیشنهاد کرد: بافت تاریخی و سنتی کرمان را در این بناها حفظ کنید و به دنبال ساخت هتل‌های تاریخی خاص  با فضا و غذای خاص باشید زیرا هتل‌های مدرن در همه‌جای دنیا وجود دارد.

وی با بیان اینکه زیرساخت و مبلمان شهری کرمان باید در جاهایی متناسب با تاریخ کرمان باشد، گفت: باید گذری در کرمان وجود داشته باشد که همه تاریخ  کهن کرمان، در آن برای گردشگران تداعی شود.

وی افزود: جاذبه های بی نظیر گردشگری در استان کرمان وجود دارد و حوزه گردشگری برای ما مهم و در اولویت های استان قرار دارد.

زینی وند با بیان اینکه از ظرفیت گردشگری این استان به تناسب تاریخ کرمان بهره‌برداری نشده است تصریح کرد: مستندسازان مجموعه‌هایی درباره تاریخ کهن استان کرمان آماده کنند و در این راستا استانداری از آنها حمایت می کند.

استاندار کرمان اظهار داشت: با توجه به وجود باغ های بسیار غنی و جذاب، از سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنیم به این حوزه ورود پیدا کنند و دولت نیز با پرداخت تسهیلات بسیار خوب از آنها حمایت می کند.

وی تصریح کرد: بافت تاریخی و سنتی کرمان را در مرمت این بناها حفظ کنید و به دنبال ساخت هتل‌های تاریخی خاص  با فضا و غذای خاص باشید زیرا هتل‌های مدرن در همه‌جای دنیا وجود دارد.

استاندار کرمان افزود: باید زیرساخت و مبلمان شهری کرمان،  متناسب با تاریخ منطقه باشد و باید گذری در کرمان وجود داشته باشد که همه تاریخ  کهن کرمان، در آن برای گردشگران تداعی شود.

باغ موزه هرندی نگین گردشگری شهر کرمان تبدیل می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به بازسازی باغ موزه هرندی شهر کرمان گفت: برای این بنای تاریخی در راستای جذب گردشگر فضاهای خدماتی تعریف شده است که در قالب ماده ۲۷ این فضاها برای واگذاری به بخش خصوصی به مزایده گذاشته خواهند شد.

فریدون فعالی افزود: یک خانه قدیمی در شرق باغ موزه هرندی به عنوان فضای اقامتی، یک فضا در غرب باغ به فضای پذیرایی تبدیل می‌شود که حداکثر تا یک ماه آینده مزایده واگذاری این فضاها برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: تاکنون برای ساماندهی این باغ یک میلیارد اعتبار اختصاص یافته است آما برای احیای آن به بودجه‌ای بیش از این نیاز داریم تا باغ هرندی به نگینی در دل شهر کرمان تبدیل شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان بیان کرد:کاروانسرای وکیل یکی از زیباترین هتل‌های سنتی کشور خواهد شد و قرارداد احیا و بازسازی آن در سال ۹۶ با سرمایه‌گذار منعقد و در اواسط سال ۹۷ عملیات اجرایی آن آغاز شده که تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد:در این هتل بوتیک تعداد ۶۰ اتاق و ۱۴۴ تخت وجود دارد که زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم را فراهم خواهد کرد.

استاندار کرمان و جمعی از مسئولان از باغ موزه هرندی، هتل چهار ستاره در دست احداث کاروانسرای وکیل، باغ سالار کلانتر، پنج خانه تاریخی شهر کرمان بازدید کردند.

https://www.irna.ir/news/84152857/

Top