استاندار کرمان در جلسه شورای عالی مرکز کرمان شناسی مطرح کرد: لزوم تدوین اساسنامه ای جدید برای مرکز کرمان شناسی

ContentImages 95614

جلسه شورای عالی مرکز کرمان شناسی  به میزبانی حجت الاسلام دعایی مدیر روزنامه اطلاعات در محل این موسسه مطبوعاتی در تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد جواد فدائی، استاندار کرمان، در این جلسه بر ضرورت تعیین تکلیف ساختار حقوقی مرکز کرمان شناسی تاکید کرد.فدائی گفت: «مرکز کرمان شناسی باید فعال‌تر از گذشته به فعالیت‌هایش ادامه دهد و برای این منظور لازم است در اولین گام اساسنامه جدیدی برای مرکز تهیه شود و درتدوین اساسنامه جدید پیشنهادهای نخبگان فرهنگی و اقتصادی استان مورد توجه قرار گیرد.»در این جلسه همچنین پیرامون برگزاری رویداد هفته کرمان شناسی به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس مرکز بحث و تبادل نظر شد.
هفته ملی کرمان شناسی قرار است در چند محور اردیبهشت‌ماه سال 98 در کرمان برگزار شود.
برگزاری رویدادهایی فرهنگی در تهران و برخی از کلان‌شهرها یکی دیگر از برنامه‌های ستاد برگزاری هفته کرمان شناسی است.
استاندار کرمان در حاشیه نشست شورای عالی کرمان شناسی گفت: «این رویداد می‌تواند فرصت مناسبی برای معرفی پیشینه تاریخی و فرهنگی استان کرمان باشد.»معرفی پتانسیل‌های بخش گردشگری و همچنین تجلیل از نخبگان از محورهای مهم هفته کرمان شناسی خواهد بود.
در جلسه شورای عالی کرمان شناسی چهره های فرهنگی چون هوشنگ مرادی کرمانی، حجت الاسلام دعایی، محمد علی گلاب زاده و... حضور داشتند. حسین امیری نماینده زرند و کوهبنان، شهباز حسن پور نماینده سیرجان و بردسیر،  و شماری  از مسئولان استان به عنوان اعضای حقوقی شورای عالی کرمان شناسی هم از دیگرحاضران این نشست بودند.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
 
 
Top