درختکاری؛ امری خداپسندانه و حیاتی برای انسانیت و بشریت

1583394123465IMG 20200305 091049 523

معاون اجرایی شرکت عمران علوی ماهان کرمان به مناسبت 15 اسفند روز درختکاری نوشت:

در ایران عزیز اسلامی، 15 اسفند به عنوان روز درختکاری و از 15 تا 21 همین ماه هفته منابع طبیعی و آبخیزداری نامگذاری شده است و در جای جای میهنمان شهرداری ها، منابع طبیعی و مردم عزیز درختکاری می کنند که این اقدام امری خداپسندانه و حیاتی برای انسانیت و بشریت است.

آقای رشیدی خاطرنشان کرد: در دین مبین اسلام پیامبر عظیم الشأن و امامان معصوم علیهم السلام، سفارش های بسیاری درباره ارزش و اهمیت کاشت درخت نموده اند و از فرمایشات ائمه اطهار علیهم السلام است که فرموده اند : چند چیز است که بعد از مرگ برای انسان صدقه جاریه و یکی از آنها سنت بسیار خوب درختکاری است.

وی یادآور شد: هر یک درخت می تواند روزانه اکسیژن مورد نیاز یک خانواده چهار نفره را تأمین کند و از سویی درختکاری در شهرها و نقاط مختلف کشور حکم ریه را در بدن انسان ایفا می کند.

آقای رشیدی گفت: شرکت عمران علوی ماهان کرمان با همکاری شرکت مهرآب ماهان کرمان و همت والای کارکنان سخت کوش واحد فضای سبز تاکنون بیش از 60 هزار اصله انواع درخت را در مسیر 28 کیلومتری محور گردشگری ملی هفت باغ علوی کاشته است که هر ساله برای تکمیل و گسترش فضای سبز این محور تعداد زیادی درخت را غرس می کند.

معاون اجرایی شرکت عمران علوی ماهان کرمان اعلام کرد: از ابتدای سال 98 تا روز درختکاری حدود سه هزار اصله انواع درخت و درختچه در این مسیر زیبا غرس شده است.

وی از تلاشهای دلسوزانه همکاران زحمت کش که همه توان و ظرفیت خود را برای حفظ و گسترش فضای سبز هفت باغ علوی به کار گرفته اند، قدردانی کرد.

 

Top