معاون عمرانی استاندار کرمان خبر داد : ساماندهی باغ شاهزاده ویژه نوروز 98

ContentImages 100077

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: ساماندهی باغ شاهزاده ماهان ویژه نوروز 98 به فوریت در دستور کار قرار گرفت. 

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، نشست ساماندهی باغ شاهزاده ماهان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان و با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، شهرداران کرمان و ماهان و نمایندگان فرمانداری کرمان و بخشداری ماهان برگزار و در خصوص نحوه نگهداری، محوطه‌سازی، ورودی و پارکینگ این مجموعه تاریخی تصمیم‌گیری شد.
سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون استاندار کرمان در این نشست به ارزش باغ شاهزاده ماهان به عنوان یکی از آثار میراث جهانی پرداخت و عنوان کرد: باغ شاهزاده ماهان یکی از پربازدیدترین بناهای تاریخی و نماد گردشگری استان است.
وی از ساماندهی باغ شاهزاده ماهان ویژه نوروز 98 خبر داد و گفت: به همین منظور ورودی اصلی باغ شامل فضای سبز و تسطیح پارکینگ با همکاری شهرداری و بخشداری ماهان به فوریت انجام می‌گیرد. 
موسوی همچنین به پیگیری فرمانداری کرمان جهت اجرای سیستم صوت و روشنایی باغ شاهزاده ماهان پرداخت و ادامه داد: کارهای داخلی باغ نیز شامل پاکسازی محوطه، فضای سبز و ... با تامین 15 نیرو به مدت 40 روز از سوی اداره کل زندانهای استان و معرفی آنها به سازمان میزاث فرهنگی اجرا می‌شود. 
معاون عمرانی استاندار کرمان تصریح کرد: به منظور ساماندهی دائمی باغ شاهزاده ماهان نیز باید اداره امور به صورت کلی به مجموعه‌ای واگذار گردد که درآمد حاصل از باغ برای نگهداری این اثر تاریخی به کار گرفته شود.
 
منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
 
 
Top