نصب نماد گلیم شیرکی پیچ سیرجان درهفت باغ علوی

PicsArt 09 29 12.52.17

مدیر عامل شرکت عمران علوی ماهان کرمان گفت : با توجه به ثبت جهانی گلیم شیرکی پیچ سیرجان در یونسکو ، نماد این میراث ماندگار در محور گردشگری ملی هفت باغ علوی نصب شد.

مهدی سیاوشی افزود : در این نماد ، صدها قطعه كاشیِ شكسته با دست در کنار یکدیگر قرارگرفته و با ارتفاع هفت و عرض شش متر بر روی ديواری با طرح سنتی از معماری کرمان در کنارِ مسیر ماهان به کرمانِ محور گردشگری ملی هفت باغ علوی نصب شده است.

وی گفت : این دیوار با ارتفاع پنج و نیم و عرض دوازده متر به وسیله ی کاهگل ، تاج خشتی و ابزار گچی تزیین و نورپردازی شده است.

مدیرعامل شرکت عمران علوی ماهان کرمان خاطرنشان کرد : طراحی و اجرای كاشی را مهندس نجمه اسفنديار پور و طراحی و اجرای ديوار را مهندس بهنام ملكی عهده دار بوده اند.

سیاوشی با گرامیداشت روز جهانی جهانگردی ، حمایت از صنایع دستی را در رونق گردشگری موثر دانست و یادآور شد : پیش از این و در راستای معرفی صنایع دستی استان کرمان دو نماد دار قالی دستباف کرمان و پته ی کرمان در محور گردشگری ملی هفت باغ علوی نصب شده است.

هفت باغ علوی محور گردشگری مصفا و برخوردار از فضای سبز ، نمادهای زیبا و مجموعه های متنوع پذیرایی ، تفریحی ، گردشگری و ورزشی است که دو شهر تاریخی و زیبای کرمان و ماهان را به یکدیگر متصل و فرصت مناسبی را ایجاد کرده است تا صنایع دستی ارزشمند استان کرمان معرفی شود.

Top