کمیته های ده گانه ستاد سفر نوروزی کرمان مشخص شد

ContentImages 99080

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، سید مصطفی آیت‌الهی‌موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در این جلسه اظهار داشت: در نوروز امسال 30 کانکس برای خدمت‌دهی به مسافران نوروزی در ورودی‌های شهرها تهیه شده که  به جای چادرهای سالهای قبل جایگزین میشوند.
وی لزوم نصب تابلوهای راهنمایی اماکن تاریخی و تفریحی سطح شهرها را به دو زبان فارسی و انگلیسی مورد تاکید قرار داد و گفت:طی مصوبه سال گذشته ستاد سفر نوروزی مقرر شد که مجموعه ای از میراث فرهنگی، بازرسی و تعزیرات از مجتمع‌های خدماتی رفاهی، پمپ بنزین‌ها، سرویس‌های بهداشتی عمومی بازدید داشته باشند و نواقص و مشکلات را جهت رفع مشکل تذکر دهند.
موسوی بیان داشت:با توجه به اهمیت مسایل بهداشتی و سلامتی غذایی، مجتمع‌های خدمات رفاهی در زمینه آشپزخانه ها، مواد غذایی و انبارها کنترل دقیق صورت گیرد.

رضا فلاح مدیر عامل سازمان جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: در ایام نوروز ۹۸ استقرار 30 پایگاه امدادی در ورودی شهرهای استان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: همچنین بیش از 25 منطقه در خصوص طرح ایمنی مسافران نوروزی در نظر گرفته شده و پایگاه های ثابت و موقت جاده ای هرگونه حادثه در جاده ها را پوشش میدهند.
فلاح حضور نیروی امداد و نجات هلال احمر را در پارک مسافر و سایر پارکهای پرتجمع از لحاظ اسکان مسافران نوروزی را اعلام کرد و گفت:ایجاد جذابیت های گردشگری از جمله برپایی سیاه چادرها در ورودی شهرها کمک زیادی به رفع خستگی مسافران و کاهش حوادث احتمالی خواهد کرد .
مدیر عامل سازمان جمعیت هلال احمر استان کرمان عنوان کرد : سال جاری تیمهای سیار جمعیت هلال احمر با دوچرخه و موتورسیکلت در مناطق پرجمعیت شهری حضور میابند.
غلامرضا فرخی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان ساماندهی ورودی و خروجی شهرها را در جذب گردشگر موثر دانست و ابراز داشت: ایجاد پارکینگهای مناسب، تامین روشنایی، نضب تابلوهای راهنمای دوزبانه، ساماندهی سرویسهای بهداشتی در مراکز گردشگری و پمپ بنزینها از الزامات است.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان

https://gov.kr

Top